ГДЗ · Фізика · 11 клас · сторінка 115

ГДЗ Фізика 11 клас — Бар’яхтар В. Г. 2019, вправа 20.5

Фізика (рівень стандарту). 11 клас · Бар’яхтар В. Г., Довгий С. О., Божинова Ф. Я., Кірюхіна О. О. · 2019 · Час нагрівання води в електричному чайнику

Відкрити сторінку 115 разом із ГДЗ →

💡 Підказка до вправи 20.5

Із графіка визначте амплітуду й період напруги. Потім знайдіть діючу напругу, потужність нагрівача та врахуйте ККД.

🧠 Розв’язання вправи 20.5 крок за кроком

  1. Із графіка: Umax=308 В, T=0,020 с. У шкільному наближенні √2≈1,4, тому діюча напруга U≈308/1,4=220 В.
  2. Потужність нагрівального елемента з опором R=20 Ом: P=U²/R=220²/20=2420 Вт.
  3. Маса 1,5 л води приблизно m=1,5 кг. Зміна температури ΔT=100−20=80 °C.
  4. Кількість теплоти, потрібна воді: Q=cmΔT=4200·1,5·80=504000 Дж.
  5. ККД η=72%=0,72, отже корисна теплова потужність ηP.
  6. Час t=Q/(ηP)=504000/(0,72·2420)≈289 с≈4,82 хв.

✅ Відповідь до вправи 20.5

t≈2,9·10² с≈4,8 хв.

Знайшли помилку у відповіді? Повідомити →
Інші вправи сторінки 115Перейди одразу до потрібного номера

Дивись також сторінку підручника, усі ГДЗ сторінки 115, ГДЗ Фізика 11 клас, усі підручники з предмета «Фізика» та усі розв’язання Бар’яхтар В. Г. 2019.